literarno-glasbeni večer / nastopata: Jana Ozimek (recitacije), Marko Hatlak (glasbena spremljava)
S pomočjo govorjene besede in misli pesnikov kot so Dragotin Kette, Srečko Kosovel, Jože Udovič in France Pibernik, bosta Jana Ozimek in Marko Hatlak v nas zbujala premisleke o lepoti, življenju, duši, minljivem in večnem.
"Popolnitev bodi moj edini vzor, luč, resnica moje delovanje! Ljubica, ti bodi mi izvor
sreče — smrt po delu sladke sanje!" Dragotin Kette
Beseda govorjena je minljiva, beseda zapisana je večna. Toda beseda govorjena diši, je topla, mrzla, se dotakne srca, zato se ji je treba posvečati, jo gojiti. V svetu, kjer manjka lepote, duhovnosti, je edino umetnost tista, ki je presežna, ki seže tudi v dušo vsakega človeka. S pomočjo govorjene besede in misli pesnikov kot so Dragotin Kette, Srečko Kosovel, Jože Udovič in France Pibernik, bosta Jana Ozimek in Marko Hatlak v nas zbujala premisleke o lepoti, življenju, duši, minljivem in večnem. Improvizacija dveh na odru, naj se prelije v dvorano in doseže lepa občutja, kar pa je tudi namen te predstave.
"Srečen je človek, ki misli, kajti le njemu se odkrivajo večni zakoni in večne ideje; le on se odtegne za dalj časa svoji materialnosti in pozabi, da je ubog človek. Bodimo delovni, ker delo je življenje. Ne delajmo le zase, ker srečni smo le z drugimi, a delajmo vztrajno, ker kratko je življenje, a vendar dosti dolgo, da v njem dosti dobrega storimo." Kette, Poezije, II. izdaja, 1907 XIX in XX (star 16 let)
Marko Hatlak je eden najbolj znanih slovenskih akademsko izobraženih harmonikarjev. Na domačih in tujih odrih se pojavlja od leta 2000. S svojo govorico potuje po različnih žanrih od ljudske, zabavne, klasične, baročne do čisto svoje, izvirne govorice. Zadnje čase piše tudi za gong. Glasove, ki jih izvablja iz tega inštrumenta, želi povezati s harmoniko in najti odmev v tem inštrumentu. Kot solist je igral s simfoničnimi orkestri v Sloveniji in tujini. Igral je z Moskovsko filharmonijo, Jensko filharmonijo, igral z različnimi sestavi in solisti: s Ste- fanom Milenkovičem, Vlatkom Stefanovskim, Matejem Bekavcem, Stefanom Hussongom, Marcosom in Bernardo Fink itd. Posnel je številne plošče z Bachom, Scarlattijem, tangom. Ustvarjal je glasbo za film in gledališče.
Jana Ozimek je profesorica slovenskega jezika in primerjalne knijiževnosti. Večino svojega poklicnega življenja je preživela v srednji šoli, kjer je z veseljem delala v različnih projektih, kot npr. Romantika na nekoliko drugačen način in uvajala v svoje delo celosten pouk.
Je avtorica antologije Mati je ena sama, kot avtorica je sodelovala v zborniku Dediščina ljudi in krajev, sodelovala kot soavtorica učbenika Z besedo do besede, je mentorica literarnemu krožku Društva Lipa Univerze za tretje življensko obdobje v Domžalah. Pri svojem delu se je vedno posvečala tudi interpretaciji besedila.
Cena vstopnice: 9 Eur